Різновиди газонної трави: як вибрати найкращий варіант для саду

Різновиди газонної трави: як вибрати найкращий варіант для саду

Газонна трава сприяє затриманню вологи в ґрунті, попереджає ерозію — коріння трави зміцнює землю і запобігає вимиванню родючого шару. Знижує температуру — влітку охолоджує територію на 5-7°C у порівнянні з асфальтом, може слугувати місцем для відпочинку та активностей для всієї родини. 

Популярним питанням залишається: чи можна зробити газон без косіння? Можна, бо існують повільнорослі трави, наприклад, мікроклевер чи костриця червона, які майже не потребують стрижки, але все одно вони залишаються густими. Гарний газон – це важлива частина екосистеми, яка робить простір більш екологічним і може перетворити естетичний вигляд вашої території. 

Різновиди газонної трави

Існують різні види газонної трави, наприклад, найрозкішніший газон вирощують у Великій Британії. Він складається з елітних сортів трав, доглядається за спеціальною технологією, а його вартість досягає тисяч доларів за квадратний метр.

  1. Партерний газон — ідеально рівний, густий і використовується для декоративних цілей, прикрашення територій біля будинків, у парках, садах. Він має щільний та ніжний покрив, потребує ретельного догляду, частого підстригання, але не витримує частого ходіння. 

  2. Універсальний, садово-парковий газон стійкий до помірного витоптування. Краще такий варіант обирати для приватних садів, громадських зон, присадибних ділянок, парків, дитячих майданчиків. 

  3. Спортивний газон створений для майданчиків, футбольних полів, дитячих зон. Витримує високий рівень навантаження та швидко відновлюється. 

  4. Тіньовитривалий газон адаптований для затінених ділянок саду, дворів, де мінімальна кількість сонячного світла. Така трава повільно росте, але утворює щільний покрив. 

  5. Посухостійкий газон засаджують в регіонах з жарким, сухим кліматом. Він невибагливий і не вимагає частого поливу, добре переносить спеку. 

  6. Біогазон, який ще називають луговим, мавританським, містить у складі не тільки трави, а й квітучі рослини (конюшина, ромашка, волошка). Поєднує злакові трави та польові квіти, щоб створити мальовничий ландшафт, і не потребує частого косіння.

  7. Рулонний газон — готовий трав’яний покрив, який укладається на підготовлений ґрунт і дуже швидко приживається.

У деяких країнах засаджують незвичайні газони. У Японії, наприклад, створюють мохові газони, вони не потребують косіння і чудово ростуть у тіні. Популярними у США є газони з конюшини, які стійкі до витоптування, і їх не потрібно часто поливати. У Франції з’явилися ароматні газони, де ростуть чебрець, м'ята, лаванда.

Основні характеристики

Вибір газону залежить від призначення та умов, в яких він буде вирощуватися. Тому перед покупкою оцініть його стійкість до погодних умов, важливо, щоб трава добре переносила зміну температур, посуху, мороз, тінь. Враховуйте, що деякі види газонної трави вимагають частого скошування через те, що швидко ростуть, тоді як інші ростуть повільніше. Варто ще звернути увагу на стійкість трави, її здатність до відновлення, протистояння грибковим захворюванням, шкідникам та бур'янам.

Різні суміші потребують певного рівня вологості та типу ґрунту, мають свою частоту поливу, косіння, удобрення, аерації. Декоративним видам треба більше догляду, ніж луговим і посухостійким. У кожного виду є свої найпопулярніші сорти.

  1. Партерні декоративні газони: вівсяниця червона формує щільний дерен, добре переносить тінь; костриця вівсяна — низькоросла, стійка до посухи; мятлик луговий — морозостійкий, росте повільно.

  2. Універсальні: райграс пасовищний швидко сходить; мятлик луговий — густий, помірно чутливий до витоптування; вівсяниця червона додає м’якості.

  3. Спортивні: райграс пасовищний – витривалий; тонконіг лучний добре відновлюється; вівсяниця червона додає щільності.

  4. Тіньовитривалі: вівсяниця червона добре росте в тіні, мітлиця тонка утворює щільний килим, тонконіг лісовий — для лісистих зон.

  5. Посухостійкі: вівсяниця вівсяна не потребує частого поливу, костриця червона переносить спеку, тонконіг степовий для сухих умов.

  6. Біогазони: тонконіг луговий + конюшина, вівсяниця червона + ромашка, райграс пасовищний + польові квіти.

Багато залежить від зовнішнього вигляду трави: рівномірного кольору, густини травостою, насиченості кольору, текстури. Обирайте якісні сорти насіння, чесних постачальників, які створюють сертифіковану продукцію. Різні види газонної трави (Green Home) пропонує магазин на своєму офіційному сайті, на якому ви можете ознайомитися з широким асортиментом і придбати будь-який сорт.  

Яку газонну траву вибрати для саду?

Ландшафтний дизайн саду можна оздобити газоном, аби створити затишок і зробити територію доглянутою. Для того, щоб вибрати сорт для саду, треба врахувати освітлення: у вас відкрита, сонячна ділянка, чи більш затінена з мінімумом світла. 

На більш сонячній території треба вибирати посухостійкі сорти трав. В такому випадку підійдуть: райграс пасовищний, мятлик луговий, вівсяниця вівсяна, костриця червона. Такі варіанти ідеальні для сімейного саду, бо добре ростуть під прямими сонячними променями, швидко відновлюються після механічного впливу, стійкі до спеки, але іноді потребують частого поливу та регулярного підживлення, аби зберегти яскравий зелений колір.

Тіньові ділянки саду інколи бувають проблемними для газону, через нестачу сонячного світла уповільнюється ріст трави та з’являється мох. Тут потрібні тіньовитривалі сорти, які добре розвиваються без освітлення: вівсяниця червона, тонконіг лісовий, мітлиця тонка, райграс багаторічний. Дані сорти невибагливі, їх не потрібно часто косити, і вони досить стійкі до підвищеної вологості, але така трава повільніше росте.

Підійдіть зважено до вибору насіння і дотримуйтеся рекомендацій по догляду, щоб у вас виріс здоровий газон. Купуйте якісний товар і доповніть затишком ландшафт вашого саду.