Засоби РЕБ (антидрон системи): які обрати, де купити?

Ця технологія дає змогу перехоплювати радіозв'язок між усіма електронними пристроями й операторами противника, включно з безпілотними літальними апаратами (БПЛА), системами протиповітряної оборони (ППО) та артилерією. Це важлива лінія оборони, тому обирати такі пристрої треба ретельно.

Основні типи антидрон систем

Безпілотні літальні апарати стають дедалі популярнішими та доступнішими, а отже питання захисту від безпілотників набуває все більшого значення. РЕБ є ключовим елементом протидії небажаним безпілотникам. Засоби радіоелектронної боротьби використовуються для виявлення і нейтралізації безпілотників.

  1. Перша лінія захисту від дронів – детектори дронів. Ці пристрої працюють на різних принципах, щоб якомога раніше виявити безпілотники, що наближаються.

  2. Для боротьби з окремими безпілотниками на близькій відстані використовуються так звані безпілотні гармати. Це портативні пристрої, які можуть націлюватися на дрони.

  3. Стаціонарні або мобільні глушилки сигналів використовуються для захисту великих територій. Вони створюють сильні перешкоди на частотах, які використовуються для управління безпілотниками та передачі даних.

  4. Одним із найперспективніших напрямів розроблення засобів захисту від дронів є використання пристроїв спрямованої енергії. Ці пристрої можуть фізично вивести з ладу електроніку дрона.

  5. Для комплексного захисту критично важливих об'єктів від безпілотників було розроблено інтегровані платформи захисту периметра. Вони поєднують у собі різні види виявлення дронів і контрзаходів.

РЕБ з безпілотниками – складне і багатогранне завдання. Жоден з наявних методів не є панацеєю і не гарантує 100-відсоткового захисту. Отож найбільш ефективним підходом є комплексне застосування різних типів систем радіоелектронної боротьби. 

Які антидрон системи обрати: обираємо під ситуації

Під час вибору заходів оборони від дронів важливо враховувати конкретні умови використання, характер потенційної загрози та наявні ресурси. 

Системи РЕБ слугують вирішенню таких завдань, як:

  • оборона стаціонарних позицій від нападу безпілотників (укриттів, окопів тощо); 

  • охорона військової техніки – станції радіоелектронної боротьби можуть бути встановлені на танки, бронетранспортери, евакуаційні машини тощо; 

  • захист критичної інфраструктури та цивільних будівель.

Різні системи радіоелектронної боротьби дають змогу вести електронну та сигнальну розвідку. Після увімкнення антидрон система проводить аналіз робочої зони і визначає радар виявленого БПЛА. Це дає змогу діяти на БПЛА різними способами. Це може зобов'язати його зависнути, ухилитися від напрямку або викликати безконтрольне падіння. Але найбільш головне – технологія хвильових перешкод запобігає зіткненню дрона з перешкодою.

Для невеликих об'єктів може бути достатньо простих систем виявлення і гармат для захисту від дронів. Для захисту критично важливих об'єктів інфраструктури необхідно створити комплексну платформу, що використовує найсучасніші технології. 

Яке б рішення не було обрано, запорукою ефективності заходів по боротьбі з дронами є постійне навчання персоналу і своєчасне оновлення системи для вирішення нових завдань.

Де купити засоби РЕБ?

Якщо ви вже визначилися з вибором засобу РЕБ, замовити його можна на сайті компанії Angar №7де ви знайдете високотехнологічні безпілотники для тактичних, розвідувальних і спеціальних операцій та професійні антени для надійного зв'язку навіть у найскладніших умовах. А також широкий асортимент аксесуарів і запасних частин для обслуговування техніки, від посилених акумуляторів до захисних чохлів військового зразка.

Джерело: https://angar7.com/reb